banner30

banner62

Başkan Vekili Pehlivan, esnaf ve sanatkârların yanında

Menemen Belediye Başkan Vekilimiz Aydın Pehlivan,  Menemen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin (TESKOMB) 52. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

İZMİR 29.07.2021, 18:48
Başkan Vekili Pehlivan, esnaf ve sanatkârların yanında

Menemen Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimizin 52. Olağan Kongresi’nde sizlerle birlikte bulunmaktan dolayı çok mutluyum.
 
Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, doğru ve planlı kullanan esnaf için adeta kurtarıcı, kara gün dostudur. Kimi esnafımız işini geliştirmekte kimi de zor zamanında bu kurumun kapısını çalarak mağdur olmadan uygun kredi imkanı bulmaktadır.
 
20 yıldır Menemen Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yürüten Sabri Kurt başkanımız da yönetimiyle birlikte esnaf ve sanatkarımıza başarılı  hizmetler sunmuştur. Öncelikle kendilerine hizmetlerinden ötürü teşekkür etmek isterim.
 
Malumunuz koronavirüs salgınından en çok esnaf ve sanatkârlarımız etkilendi. Bu süreçte hükümetimiz durumu masaya yatırdı ve toplumun bu kesimine öncelik verdi. 
 
Salgının başından bu yana art arda açıklanan destek paketleriyle esnaf ve sanatkârlarımız nefes aldı. Bu süreçte kredi ve kefalet kooperatiflerinden kredi kullanan esnaf ve sanatkârlarımızın borçları ertelendi, günü geçen borçları ise yapılandırıldı.
 
Türkiye ekonomisini ayakta tutan ana damarlardan bir tanesi olan esnaf ve sanatkarlarımızın pandemiden en az zararla etkilenmesi adına, Menemen Belediyesi olarak sizlerin her daim hizmetinizdeyiz.
 
Göreve gelmemizin ardından yaptığımız ilk icraat, belediye personelimizin 14 yıllık birikmiş 22 milyon lirayı bulan ikramiyelerini ödemek oldu. Personelimizin yüzünü güldürürken, esnafımıza da katma değer sağlamış olduk. Ayrıca 30 milyonun üzerinde de alacaklı olan esnaf ve müteahhidimize ödeme yaptık. Esnafımız için ne yapsak azdır mantığı ile hareket ediyoruz.
 
Menemenimizde yapacağımız projelerle birlikte, esnafımızın işlerini artıracak, onlara ek kazançlar getirecek çalışmaların da hep peşinde olacağız. 
 
Esnafımızın yararına olacak projelerimizin en başında da Menemen Perşembe Pazar Yerimiz geliyor… Biliyorsunuz ki 3 yıldır kangrene dönen pazar yerimizin inşaatını bitiriyoruz. İkinci etabını 18 milyon 600 bin liraya ihale ettiğimiz pazaryerimizi Allah’ın izniyle 9 Eylül’de açmayı planlıyoruz. Kapalı pazaryerimizin şimdiden hem Menemenemize hem de esnafımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Esnaf ve sanatkarlarımızla her zaman sıcak ve samimi ilişkiler içinde olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim bir hedefimiz var. Biz, Menemenimizin hizmetten mahrum kalışını son 2 yıl olarak değil, 22 yıl olarak değerlendiriyoruz. Menemen’de, 22 yılda yapılan toplam projelerin fazlasını 2 buçuk yıllık dönemimiz içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. 
 
Bu hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için de sizlerin görüş ve önerilerinize büyük önem veriyoruz. Kapımız sizlere her daim açık. Gelin Menemen’i hep birlikte hak ettiği güzelliklerle buluşturalım. Ahilik kültürünü yaşatan sizlerin de Menemenli hemşehrilerimizin de yüzünü güldürelim ki, yastığa başımızı huzurla koyalım.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Menemen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diliyor, tüm esnaf ve sanatkâr kardeşlerimize hayırlı işler ve bol kazançlar temenni ediyorum.

Yorumlar (0)
27°
açık