banner30

banner62

Balçova’da Bayram Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda belediyenin düzenlediği Cenk Bosnalı konserinde bir araya gelen Balçovalılar, Zeybeklerin gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde bayramlarını kutladı.

İZMİR 31.08.2021, 14:08
Balçova’da Bayram Coşkusu

Bağımsızlık Mücadelesini taçlandıran 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yılı İzmir Balçova’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Balçova Belediyesi’nin düzenlediği ve üç gün süren etkinlikler kapsamında 30 Ağustos gecesinde sahneye İzmir’in sevilen sanatçısı Cenk Bosnalı çıktı. EFEM Halk Oyunları gurubunun muhteşem gösterisinin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendiren Cenk Bosnalı, Cumhuriyet’e ve Ulu Önder’e bağlılığın çok önemli olduğunu da ifade etti.

Çim konser alanındaki vatandaşlara seslenen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Biz şunu çok iyi biliyoruz; Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı bugün bağımsız bir Cumhuriyetimiz olmayacaktı. Özgür bir ülkede yaşayamayacaktık. Ezan sesimizi duymayı da, kültürümüzü yaşatmayı da O Kahramanlara borçluyuz. O yüzden biz Cumhuriyetimize, Cumhuriyetimizin Değerlerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıyız. Çünkü biz Kurtuluş Savaşında kaybeden değil kazanan taraftayız” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
27°
açık