banner30

banner62

Balçova'da parklarda yenileme ve onarım çalışmaları başladı

Koronavirüs salgını sürecinde hizmetlere yoğunluk veren Balçova Belediyesi, diğer yandan da temel belediyecilik hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor.

İZMİR 07.05.2021, 12:05
Balçova'da parklarda yenileme ve onarım çalışmaları başladı

Bu çalışmalar kapsamına faaliyetlerine devam eden Fen İşleri Müdürlüğü Yılbaşından bu yana ilçedeki 6 parkın çocuk oyun alanındaki oyuncakları ve kauçuk zeminleri yenileyen ekipler diğer yandan da yeşil alanların bakımını yapıyor. İlçedeki parklarda bulunan ağaçlara da dekoratif renkli ışıklar takılarak, geceleri güzel bir görüntü oluşturulması sağlanıyor.

park02.jpg

Yapılan çalışmaları denetleyen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya "Vatandaşlarımız pandemi nedeniyle evlerinden çıkamıyor. Özellikle çocuklarımızın nefes alabildikleri bir tek parklarımız kaldı. Biz de bu kapanma süreçlerini değerlendirerek eskiyen parklarımızı ve oyun alanlarımızı yeniliyoruz. Peyzaj düzenlemelerine biraz daha ağırlık vererek vatandaşlarımızın göz zevklerine de hitap etmek istiyoruz. Dört aylık dönemde Onur Mahallesi, Duru Park gibi 6 parkımızı bu şekilde yeniledik" dedi.

park03.jpg

Yorumlar (0)
32°
parçalı az bulutlu