Murano's Alaçatı'da

İzmir'de Ege Perla AVM'de İtalyan mutfağı meraklılarına hizmet eden Murano’s,yeni şubesinin Alaçatı'da açtı. Limonaia Butik Otel bahçesinde hizmete giren Murano’s Alaçatı'nın açılışı İzmir cemiyet hayatını da biraraya getirdi. Adını İtalya’nın ünlü Murano Adası’ndan alan Murano's Alaçatı'nın işletmecisi Fulya Perçin Yonuk ve şef ortağı Gökçen Yıldırım ile konuklarını ağırladılar. 

Murano's Alaçatı'da

İzmir'de Ege Perla AVM'de İtalyan mutfağı meraklılarına hizmet eden Murano’s,yeni şubesinin Alaçatı'da açtı.

Limonaia Butik Otel bahçesinde hizmete giren Murano’s Alaçatı'nın açılışı İzmir cemiyet hayatını da biraraya getirdi. Adını İtalya’nın ünlü Murano Adası’ndan alan Murano's Alaçatı'nın işletmecisi Fulya Perçin Yonuk ve şef ortağı Gökçen Yıldırım ile konuklarını ağırladılar. 

Ciao Alaçatı...

Yaz sezonunu boyunca özel ürünlerle hizmet vereceklerini söyleyen Yonuk, Murano's olarak ekmeklerini kendilerinin yaptığını, zeytinyağını ise aile çiftliğinden getirerek sunduklarını, mutfaklarında yerel üretici ile çalıştıklarını belirtti. Yonuk “Kuşkonmazın ve enginarın en güzel zamanındayız. Urla’da enginar ve kuşkonmaz üretimi yaptırıyoruz, en tazelerini getirtiyoruz. Kuşkonmazlı rizotto, enginarlı makarna yapıyoruz. Her bir tabakta yaratıcı dokunuşlar var, bir araya gelmeyeceği düşünülen malzemeleri bir arada kullanmayı seviyoruz” diye konuştu.

Özel İtalyan Lezzetleri

Yeni menü de deniz mahsüllü makarnalar, ördek ve et yemeklerinin yanında İtalya mutfağından da özel lezzetler olduğunu belirten Yonuk "Bunlardan biri Sicilya’dan öğrenip Çeşme’ye kazandırdığımız dışı ançüezli, parmesan ve baharatlarla kaplanmış bonfile. Muhteşem bir lezzet. Yiyenlerin tadı damağında kalacak” dedi.

Şefin Tavsiyesi 

En iyi malzeme ile en yalın şekilde pişirmeye özen gösterdiklerini söyleyen şef Gökçen Yıldırım ise “Her gün mutfağa taze sebze meyve gelir. Balıklar günlüktür. Etler gelir, bir gün işlenir marinasyonu yapılır, ertesi gün servise çıkar” dedi. Yıldırım, her ürünün el emeği ve taze olduğuna dikkat çekerek “Ekmeğimizi, makarnaları ve odun fırınında pişirdiğimiz pizzaların hamurunu günlük olarak kendimiz yapıyoruz. Taze makarnacılık şuanda İzmir’in hiçbir yerinde yok. Bu müthiş lezzetler iyi bir işçilik ve çok vakit gerektiriyor. Alaçatı'ya da özel taze bir makarnamız var. Taze karidesli maskarpon dolgulu fagotini bu yıl Alaçatı'nın en güzel lezzetleri arasında olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 01:49
YORUM EKLE