banner30

banner57

Şınığ ailesi yardım eli bekliyor

Şınığ ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle iki göz odada 7 kişiyi yaşıyor. Aile üyeleri, mahalle sakinlerinin yardımlarıyla başlattıkları evlerinin inşaatının tamamlanması için destek bekliyor

GÜNDEM 17.02.2021, 17:12
10
Şınığ ailesi yardım eli bekliyor

İş bulamama, hastalık ve ailevi sorunlar nedeniyle bireyler, zaman zaman ekonomik açıdan sıkıntılı bir sürecin içerisine giriyor. Birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma kültürünün yaşatıldığı ülkemizde ihtiyaç sahiplerine hayırseverler yardımlar yaparak gereken yardımı sağlıyor. Torbalı’da da birçok ailenin bu kapsamda mahalle sakinleri ve kurumlar tarafından ihtiyaçları karşılandı. Ahmetli Mahallesi’nde yaşayan Şınığ ailesi, evlerinin inşaatının bitirilmesi için yapılacak yardımları umutla bekliyor.

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR

Hüseyin Şınığ, eşi ve üç çocuğu ile anne, babasıyla Ahmetli Mahallesi’ndeki iki göz odada zor şartlar altında yaşıyor. Mahalle sakinlerinin yardımlarıyla başlatılan evlerinin inşaatının bitirilememesi nedeniyle 7 kişi iki odada yaşamak zorunda kaldı. Tarım işçisi olan Hüseyin Şınığ’ın iş bulamamasıyla ailenin ekonomik sıkıntıları iyice arttı. Hüseyin Şınığ, “Eşim, beş yaşındaki kızım ve ikiz çocuklarım, anne ve babam iki odada yaşıyoruz. Evimizin inşaatı ekonomik sıkıntılardan dolayı yarım kaldı. Bizim tek isteğimiz iş bulmam ve evimizin inşaatının bitirecek kadar destek yapılması” dedi.

Yorumlar (0)
16°
açık