banner30

banner62

Fatih Portakal, Dernek Yönetimine Girdi

Ünlü televizyoncu Fatih Portakal, mezun olduğu İzmir Atatürk Lisesi'nin Mezunlar Derneği'nin yönetimine girdi.

GÜNCEL 01.04.2021, 17:10
Fatih Portakal, Dernek Yönetimine Girdi

İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği'nin Genel Kurulu İzmir Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda yapıldı. Divan Başkanlığı'nı Mehmet Selçuk Serez, katip üyelikleri Kazım Durmuş ve Av. Mehmet Oruç'un yaptığı genel kurulda önceki dönem mali raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra derneğin yönetim, denetim ve disiplin kurullarının asil ve yedek üyelerinin seçimlerine geçildi.
Tek liste liste ile gidilen seçimlerde Murat Saraç yeniden İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği başkanlığına oy birliği ile seçildi. Saraç, başkanlığındaki yönetim Muzaffer Sertkaya, Uğur Çakar, Başar Manisalı, Murat Çoruh, Meriç Men, Hasan Haluk Öden, Saffet Nayman, Gökçe Deniz Hasekioğulları Çetingöz, Ogün Taşkın, Levent Uzel, Arif Göksel Eralp, Ömer Örücü ve Fatih Portakal'dan oluştu.
Kemal Yılmaz, Altan Süllü, Mehmet Oruç, Atilla Atıcı, Mert Ayarman, Bülent Çetin, Hünkar Göçen, Ayşegül Aydın, Yasemin Şen, Özhan Kaynarca, Burak Gültekin, Okay Sertkaya, Şükrü Kızılkaya ve Sezin Can Doddema yönetim kurulu yedek üyesi olurken, Disiplin Kurulu ise Koral Kıvrak, Vural Cihan ve Mustafa Yardımcı'dan oluştu.
-''Projeler ürettik''
İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği başkanlığına seçilen Muraç Saraç, derneğin amacının İzmir Atatürk Lisesi mezunlarının birbirleri ile olan ilişkilerini güçlendirmek, birlik ve beraberlik sonucunda elde edilecek güç ile liseye, mezunlara ve ülkeye katkı sağlamak olduğunu söyledi. İzmir Atatürk Lisesi mezunlarının birlik ve dayanışma içinde olmalarına büyük önem verdiklerini belirten Saraç, şunları söyledi:
''Tarih ve hatta günümüz örneklerine baktığımızda, birlik ve beraberliğin, bireysel hedef ve stratejilerimize yön veren başarı unsurunun, hatırı sayılır bir parametresi olduğu açıkça görülmektedir. İAL Mezunları Derneği Yönetim Kurulu olarak, elimizden geldiğince projeler ürettik, yeni mezunlar kazandık, çeşitli okul etkinlikleri düzenledik. Bizler bir arada olmamız gerektiğine gönülden inandık ve İAL çatısı altında toplanmaya karar verdik. Mezunların desteği ile bu çatı her zaman daha da yukarıya yükselecektir. Bireysel hedeflerimize ulaşırken birbirimizden destek almak ve bu gücü önce camiamıza daha sonra topluma yayarak saygın bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflemekteyiz.''
İzmir Atatürk Lisesi'nin Türkiye’nin en önemli ve başarılı liselerinden biri olduğunu vurgulayan Saraç, şöyle devam etti:
''Mezunlarımızın nasıl bir potansiyel barındırdığımızın farkındayız. Bu potansiyelimizi derneğimize yakışacak faaliyetlere çevirmek için elimizden gelen her şey yapılacaktır. Mezunlarımız arasındaki iletişim ve etkileşim her dönem gittikçe artmakta ve amacımız bu dönemde de bu artan grafiği devam ettirmektir. Derneğimizi ancak beraberliğimizi kuvvetlendirerek güçlendirilebilir. Mezunlarımız çalıştıkları her alanda İzmir Atatürk Lisesi sminin hakkını vermektedirler. Derneğimizin de bu ismi aynı şekilde hakkını vermeye devam etmesi ve lisemize ve mezunlarımıza desteğini arttırabilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu desteği alabilmek için biz dernek yönetimi olarak elimizden geleni yapacak ve sizlerin de ilginizi eksik etmeyeceğinize inanmaktayız. İzmir Atatürk Lisesi mezunu olmak, dünya standartlarında bir eğitimi, disiplinli bir yaklaşımla, yüksek standartlı bir ortamda almış olmak demektir. Dört yıl boyunca,emek vererek elde ettiğimiz diplomalarımızın birinci faydası aldığımız eğitimin kalitesindedir. Bu faydayı yaşamınızın bundan sonraki her döneminde her gün hissedeceksiniz.''

Yorumlar (0)
banner66