banner30

banner62

Pudra şekeri yalanını arkadaşları itiraf etti. Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

Pudra şekeri yalanını arkadaşları itiraf etti. Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

GENEL 28.03.2021, 14:03 28.03.2021, 14:38
58
Pudra şekeri yalanını arkadaşları itiraf etti. Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

Akparti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddiasıyla gündeme gelen ve  Ankara'da araç içerisinde uyuşturucu madde içerken arkadaşları tarafından çekilen görüntüleri sosyal medyada gündem olan sonrasında gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu'nun  ifadesinde, görüntülerdeki maddenin pudra şekeri olduğunu iddia etmiş ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kürşat Ayvatoğlu ile birlikte gözaltına alınan 4 kişi, kullandıkları maddenin uyuşturucu olduğunu ,Kürşat Ayvatoğlu tarafından temin idldiğini itiraf etti. Bu gelişmeler üzerine Kürşat Ayvatoğlu tekrar gözaltına alındı.

ARAÇTA YANINDA BULUNAN ARKADAŞLARI GÖZALTINA ALINDI, HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Öte yandan, otomobilde Kürşat  Ayvatoğlu'nun yanında bulunan 2 kişi ile birlikte toplam 4 kişi gece saatlerinde İzmir ve Kastamanu'da  gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler,Kürşat  Ayvatoğlu'nun kullandığı maddenin uyuşturucu madde olduğunu, kendilerine de uyuşturucu madde temin ettiğini itiraf etti.

YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine Kürşat Ayvatoğlu, 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak', 'uyuşturucu madde temin etmek' suçlarından savcılık talimatıyla sabah saatlerinde yeniden gözaltına alındı. Kürşat Ayvatoğlu ile birlikte gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Hamza Kürşat Ayvatoğlu'nun yeniden gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada,

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D, M.Y.M, D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir" denildi.

Yorumlar (0)
20°
hafif yağmur
banner29