Kaymakam Aksoy'dan "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı

GENEL 10.01.2021, 12:59
3
Kaymakam Aksoy'dan

MUĞLA (AA) - Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Aksoy, mesajında, basın mensuplarına sosyal ve ekonomik haklar kazandıran 212 Sayılı Basın İş Yasası Kanunu'nun 10 Ocak 1961 yılında kabulünden itibaren her 10 ocağın "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlandığını hatırlattı.

Basın kuruluşları ve mensuplarının, demokratik bir toplumun öncelikli unsurlarından biri olan halkın doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek oldukça önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini belirten Aksoy, mesajını şöyle sürdürdü:

"Basının ulaştığı seviyede en büyük pay, şartlar ne olursa olsun görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına ait. Kamu adına hareket ederek, doğru ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirerek şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna önemli katkılarda bulunan siz gazetecilerimizin; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, meslek hayatınızda başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
açık
banner29