banner30

banner62

İzmir'de AK Parti'li kadınlardan kadına şiddete tepki

GENEL 25.11.2021, 14:28
İzmir'de AK Parti'li kadınlardan kadına şiddete tepki

İZMİR (AA) - AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammüllerinin olmadığını bildirdi.

Büyükdağ, AK Parti İl Başkanlığı'nda, Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yaptığı açıklamada, parti olarak kuruldukları günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attıklarını söyledi.

Şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlı olduklarını belirten Büyükdağ, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi'nin de önemle vurguladıkları gibi 'kadına şiddet, insanlığa ihanettir.' AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz." dedi.

Açıklamada, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Melek Eroğlu, İl Kadın Kolları Yönetimi ve İlçe Kadın Kolları Başkanları da yer aldı.


Yorumlar (0)
banner66