banner30

banner62

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

GENEL 28.10.2021, 11:31
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

İZMİR (AA) - İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Köşger, mesajında Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetin ilanının 98. yıldönümünün bayram olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandığını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, şehitleri ve gazileri sonsuz minnet, şükran ve rahmetle andığını bildiren Köşger, bugün bölge ve dünyadaki gelişmelerin Atatürk ilke ve inkılâplarının gerekliliğini bir kez daha ortaya koyduğuna işaret etti.

Tam bağımsızlık ve millet egemenliğine dayanan cumhuriyet rejiminin çağdaş, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme idealinin temel dayanağı olduğuna vurgu yapan Köşger, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetin ilanı ve devamında hayata geçirilen köklü değişiklikler ve inkılâplarla Türk milletinin bağımsızlık anlayışından ve kültüründen taviz verilmeden eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Özellikle askeri, siyasi ve sosyoekonomik alanlarda gerçekleştirilen gelişmelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin önemi daha da pekiştirilmiş; küresel güç haline gelmesi yolunda büyük merhaleler kat edilmiştir.

Bu nedenle Türk milleti, Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını derinlemesine özümsemiş ve hayat tarzı olarak içselleştirmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyetimizi ve değerlerini koruyup daha da geliştirerek sonsuza dek yaşatmaya kararlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum."

Yorumlar (0)
banner66