banner30

banner62

İZDENİZ'de toplu iş sözleşmesi imzalandı

GENEL 06.08.2021, 11:18
İZDENİZ'de toplu iş sözleşmesi imzalandı

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi ile İZDENİZ şirketi personelinin örgütlü olduğu Türkiye Denizciler Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. İZDENİZ'deki 389 personeli ilgilendiren ve bir yılı kapsayan 10'uncu dönem toplu iş sözleşmesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete arasında imzalandı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete, bu dönem en iyi toplu iş sözleşmesini İzmir'de imzaladıklarını belirterek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, "eşit işe eşit ücret" politikasını benimsediklerini ifade ederek, "İyi bir şey yapmaya çalışıyoruz ama bazen yaptığımız iyi şeyleri anlatamıyoruz. İyi bir şeyin iyi olduğunun algılanması kadar kıymetli bir şey yok. Sizin takdiriniz bizim için en kıymetli ödül. Sizin memnuniyetinizi duymak çok önemli." ifadelerini kullandı.

Yeni toplu iş sözleşmesine göre, karada çalışan personele yüzde 28,40, denizde çalışan personele ise yüzde 29 oranında zam yapıldı.

Böylece karada çalışan personelin aldığı en düşük maaş 5 bin 679 lira, denizde çalışan personelin aldığı en düşük maaş da 6 bin 659 liraya yükseldi.


Yorumlar (0)
27°
açık