banner7

Buca'ya bir yeşil alan daha

Kenti yatırımlarla şahlandırarak spordan sanata uzanan geniş yelpazede hazırladığı projeleriyle dikkat çeken Buca Belediyesi’nin açılış serisi başladı. Ocak ayında üç açılış yapacak olan Belediye, ilk açılışını İzmirli çocuk ve gençlerin uğrak yeri olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na kazandırılan Havuz Önü Park açılışıyla gerçekleştirdi.  Kurdeleyi Buca Belediyesi Yüzme Şenliği’ne katılan yüzlerce minik sporcuyla yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bucamızda hayatı şenlik havasına dönüştürmek, daha huzurlu olmak, temiz hava solumak için hiçbir fedakârlıktan kaçmıyoruz” dedi.

Buca'ya bir yeşil alan daha

Yeşil alan ve park seferberliğine giren Buca Belediyesi kente nefes aldıracak mekânlara bir yenisini ekledi. Hürriyet Mahallesi’nde yer alan Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu önüne yeni bir park yapıldı. Çocuk oyun alanları, çevre düzenlemeleri ve bölgeye kazandırdığı yeşil doku ile dikkat çeken parkın açılış töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bu tesiste çocuklarımızı, gençlerimizi spora alıştırmaya çalışırken biraz da burayı yeşille buluşturup zenginleştirmek istemiştik. Hürriyet Mahallesi ziyaretlerimizde de bu konuyu konuşmuştuk, bugün tamamladık. Aslında bütün mücadelemiz yaşanan bu kenti, hayatı şenlik havasına dönüştürmek, daha huzurlu olmak,daha mutlu olmak, sokaklarda yürüyebilmek, temiz hava soluyabilmek. Bu amaçla gerçekleştirmek istediğimiz herşeyin uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçmıyoruz” diye konuştu.

Geleceğe yatırım

Gençler için kültür, sanat ve spor alanında tüm imkanları seferber edeceklerini aktaran Piriştina, “Yeter ki Bucalı çocuklar şu üçlüden ayrılmasın; kültür, sanat, spor. Bunun iyileştirici gücüne inanıyoruz.  Çocuklarımızı kültürle, sanatla, sporla buluşturma mücadelesi bizim mücadelemiz.Eğer küçük yaşlarda bu buluşmayı sağlarsak göreceksiniz sonra terk etmesi mümkün olmaz. Kültür, sanat ve sporun büyülü havasına girenin başka bir kötülüğe yanaşması mümkün olmaz. O yüzden parkları, bahçeleri, yeşil alanları, temiz sahayı, sporu, yüzmeyi, tenisi basketbolu, futbolu çok önemsiyoruz. Bunu da geleceğe çok anlamlı bir yatırım olarak görüyoruz” dedi.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Selahattin Yapıcı ise park için Buca Belediyesi'ne teşekkür etti.

Buca Belediyesi, 3760 metrekare alana konumlanan oyun, dinlenme ve yürüyüş alanlarıyla bölgenin büyük bir ihtiyacını karşılayan park açılışını yüzme şenliği ile taçlandırdı. Başkan Levent Piriştina, parkın açılış kurdelesini İzmir’deki 12 spor kulübünden Yüzme Şenliği’ne katılan yaklaşık 200 minik çocukla birlikte kesti. Coşkulu törenin ardından oyuncaklar ve yeşille donatılmış yepyeni parkta keyifli dakikalar yaşayan çocuklar Yüzme Şenliği’nde de kulaç atıp kıyasıya mücadele etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER