banner30

banner62

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık'ta hortumdan etkilenen alanları inceledi

GENEL 13.02.2021, 17:37
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık'ta hortumdan etkilenen alanları inceledi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık'ta meydana gelen hortumun ardından hasar oluşan bölgelerde incelemelerde bulundu.

Yılmaz, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ali Gür ve çok sayıda partililerle birlikte, Çamlık Paşalimanı ve Sarımsaklı'da hortum nedeniyle çatıların uçtuğu, ağaçların devrildiği bölgeleri ziyaret etti.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu anda onarım çalışmalarının yapıldığını söyledi.

En kısa sürede vatandaşların normal yaşantılarına döneceklerini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"İzlenimlerimize göre Sarımsaklı'da 12-13 binanın çatısı hasar görmüş. Hortum olayının izlerini silebilmek adına iş birliği çok önemli. Bu olayın yaşandığı akşam saatlerinde arkadaşlarımızdan bize haber geldi. Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin zaten işin başındaydı. Sabah tüm hasar tespit edildi. Şu anda da hızlı bir şekilde bu hasarlar onarılıyor. Birçok yer eski haline dönmüş durumda. Meteoroloji verilerine göre, önümüzdeki günlerde kar yağışının bölgemize etkili olacağı bildiriliyor. Biz de kar yağışı başlamadan önce mülk sahipleri, burada yaşayan site yöneticileri ile birlikte elbirliğiyle bu sıkıntıyı ortadan kaldırmaya çalışacağız."

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de olayda herhangi bir can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu