banner30

banner62

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor

GENEL 23.04.2021, 12:03
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor

ANTALYA (AA) - Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Antalya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralına dikkat edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Kentte ayrıca Büyükşehir, Kepez, Kaş ve Muratpaşa belediyeleri tarafından çocuklara yönelik kortej düzenlendi.

Bayraklarla donatılan araçlarla belediye başkanlarının öncülüğünde şehir turları atıldı.

Araçlardan yapılan müzik dinletisi ve maskot gösterileriyle bayram coşkusu yaşandı.

Kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayan Antalyalılar da balkonlarından korteji selamladı.

- Muğla

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.

Töre, törendeki konuşmasında, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun resmen ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururu ve kıvancı içerisinde olduklarını söyledi.

23 Nisan 1920'nin cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarihi bir gün olduğunu belirten Töre, "Çocuklar sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz. Sizlere ne kadar değer katarsak o kadar değerlerle büyüyecek ve dünyayı güzelleştireceksiniz." dedi.

Törende öğrenciler halkoyunları gösterisi gerçekleştirdi. Gösterinin ardından öğrenciler tarafından protokol üyeleri ile gökyüzüne 101 balon bırakıldı.

Daha sonra Muğla Valisi Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve protokol üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'nda polis, jandarma ve diğer kurumlar tarafından hazırlanan tören geçişi konvoyu uğurlandı.

Cumhuriyet Meydanı öğrencilerin mesajlarının bulunduğu balonlarla süslendi. Muğla Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuk figürleriyle süslenen 2 otobüs, kentin sokak ve meydanlarını çocuk şarkıları çalarak dolaştı.

- Burdur

Burdur'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çay, törende, 23 Nisan 1920'nin mücadele ve kahramanlığın tarihi olduğunu söyledi.

Emre Çay, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken geleceğe yön verecek bireyler ve yöneticiler olacak çocuklarımızı hayata hazırlamanın ve eğitimlerinin ne denli önemli olduğu bir gerçektir." ifadesini kullandı.

Törende polis, jandarma ve belediye ekiplerince araç korteji geçişi yapıldı.

- Isparta

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Öte yandan, Isparta Belediyesine ait 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tırı, akşam şehir turu yapacak.

Yorumlar (0)
25°
açık
banner29