banner30

banner62

08.09.2021, 18:13 8

Fikirlere bağlılık 

Son zamanlar da birçok kayıpla yüzleştik. Gündemde en çok hakimiyeti olan konu ölüm. Yanan ormanlarımız tekrar filizlenirken kazandığımız umudu değerlerimizi üst üste kaybederek tüketiyoruz. Ruhumuza dokunan sanatların öncü isimlerini kaybederken, kan damarlarımız kopmaya başlıyor korkusu hakim oluyor üzerimizde. Ülke adına zorlu süreçlerden geçmeye devam ediyoruz. Ölümün TDK açıklaması canlı varlığın hayati faaliyetlerinin kesin olarak sona ermesi; peki yitirilen onca değer hala kalbimize dokunuyorsa, fikirleri sorgulatıyorsa ölümün sürdürülebilirlik tezatlığı hakkında ne kadar kesin konuşabiliriz? 
Son kaybımız yazar, şahane bir tiyatrocu ve meddah Ferhan Şensoy' un ölümünden sonra birçok insana el olmuş, öncü olmuş bugün hala eserleriyle sorgulatan, farkındalık yaratan birçok sanatçının ölümünden bahsedebilir miyiz? 
Değerler görmedikçe kaybolmaz. Ölüm hayata imzasını atmışlar için bir süreç değil. Kalbe değen her bir iş hissettikçe, düşündükçe biz var oldukça ve var olacaklar. Örnek almak sadece severek değil fikirlerine bağlılık gösterdikçe yapılan bir eylem. İyi ki hayatımıza değdiniz. İyi ki var oldunuz. Başımız sağ olsun.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu