banner30

banner62

Menemen'e 'Petra' üssü

Ülkemizin dünyaya doğrudan satış yapan lider firmalarından Petra, network ağını genişletmek ve tüketiciye en sağlıklı biçimde ulaşmak amacıyla İzmir’in ilçesi Menemen’de yatırım yapma kararı aldı

EKONOMİ 04.10.2019, 08:45 05.01.2020, 13:26
Menemen'e 'Petra' üssü

Ülkemizin dünyaya doğrudan satış yapan lider firmalarından Petra, network ağını genişletmek ve tüketiciye en sağlıklı biçimde ulaşmak amacıyla İzmir’in ilçesi Menemen’de yatırım yapma kararı aldı. Bu amaçla Petra’nın Avrupa Satış Direktörü Yakup Kurtuluş İzmir’e geldi ve Menemen’de düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yaptı. Ekonomik sıkıntıları aşmanın yolunun üretim yapmak olduğunu belirten ve Petra’nın bu alanda Türkiye’nin gururu olduğunu vurgulayan Kurtuluş, “Bu amaçla İzmir’den dünyaya açılacak yeni bir network sisteminin müjdesini vermek istiyorum. 35 yaşında olan Petra, 33 ülkeye ihracat yapan tek doğrudan satış firması… Başta Almanya gibi, kendi ürünlerinden başkasına kapılarını açmayan ülkeler olmak üzere, 33 ülkede Petra ürünleri güvenle kullanılıyor. Bu alanda başarı ödülü alan tek firmayız. Petra’nın, sağlıktan temizlik ürünlerine, kişisel bakımdan mutfak gereçlerine kadar toplam 98 ürünü var. Şimdi amacımız, İzmir’imizin gelişen ve çağdaş yüzü olan Menemen’de yeni bir kalkınma hamlesi başlatmak… Siz İzmirlilerin bizlere gösterdikleri teveccühe de teşekkür ediyoruz” dedi.

SAĞLIKLI, TEMİZ, KALİTELİ ÜRÜNLER

Petra’da uzun süredir görev yaptığını, yıllardır Almanya’da yaşadığını belirten Petra Safir Direktörü Hanife Kurtuluş ise, Petra’nın ürünlerini mağazalar yerine üreticiye doğrudan ulaştırmayı hedeflediğini belirterek, “Petra, sağlıklı, temiz, kaliteli ve modern yaşamın anahtarıdır. Petra, ekolojik temizlik ürünleri, gıda takviyeleri, doğal kozmetik ürünleri ile sağlıklı yaşamı destekleyen mutfak malzemeleri, pişirme gereçleri ve su arıtma cihazlarıyla geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Doğaya saygılı, yenilikçi ürünler geliştirerek insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunuyoruz. Vücut ağrılarına, gribe iyi gelen, kalitesi dünyaca ispatlanmış Çay ağacı ya da at kestanesi merhemi ve gıda takviyesi olan Koenzim ya da kanseri ilk evresinde yavaşlatan Curcumin gibi ürünlere sahibiz” dedi. Hanife Kurtuluş daha sonra toplantıya katılan konuklara ürünlerin tanıtımını yaptı. Hele temizlik ürünleri arasında bulunan bir bez vardı ki, tereyağ sürülen camda hiç yağ lekesi bırakmadı, üstelik bezde de hiç iz kalmamıştı. Nano mühendislik başarısı olan bezi konuklar hayranlıkla izledi.     

PETRA BİR DÜNYA MARKASI

Petra’nın Ege Direktörü Levent Öge ise, 35 yıldır kendi sektöründe öncü ve deneyimli bir firmada görev yapmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Petra bir dünya markasıdır. Kendi ürettiği Mary Vonne, Ecolinn, Biohome, Avedien, Biorichi, Green Farma, Perla gibi markalarla dünyada söz sahibi olan bir firma. Şimdi biz de Petra’nın Ege grubu olarak, önce İzmirlilere, daha sonra tüm Egelilere bu özel ürünleri, kapılarına kadar götürme çabası içinde olacağız. Amacımız, Ege’den dünyaya açılmak, bu konuda iddialıyız. Menemen, İstanbul’dan sonra iddialı olduğumuz doğrudan satış alanı olacak. Katılımın ücretsiz olduğu Petra’nın yeni üyelerine bir de sürprizi var. Sisteme Ege’den katılacak her üye, 98 ürüne yüzde 25 gibi bir oranda indirimli sahip olacak. İzmirlileri, Egelileri, Petra’nın başarısına ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

35 YILLIK TECRÜBE

Petra’nın başarılarla dolu marka geçmişi 35 yıl öncesine dayanıyor. Türkiye’de doğrudan satış sektörünün ilk temsilcilerinden biri olan Petra, 1980’li yılların başında VMS adı altında faaliyete başladı. Sektöründeki standartların oluşmasında belirleyici rol üstlenen firma, 1993 yılında üretim ve pazarlama faaliyetlerini Petra markası adı altında yeniden tanımladı. Merkezi İstanbul Beylik Düzü’nde bulunan firmanın üretimi ise Haramidere’de kurulu fabrikada gerçekleşiyor. Türkiye’nin dört bir yanında, KKTC’de ve Avrupa Birliği ülkelerinde doğrudan satış (network) sisteminde 200.000’den fazla satış temsilcisi olan Petra, kendi alanında faaliyet gösteren şirketler arasında güçlü ve prestijli bir konuma sahip.

Yorumlar (0)
17°
açık