‘Kırsal kalkınmaya 63 milyonluk hibe’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 16 Şubat’ta çıkılan IPARD-II 5. Çağrı sonuçlarının açıklandığını belirterek, ilk etapta hayvancılık ve işleme-pazarlama sektörlerinde değerlendirmeleri tamamlanan 79 projeye toplam 63 milyon liralık hibe sağlanacağını...

‘Kırsal kalkınmaya  63 milyonluk hibe’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 16 Şubat’ta çıkılan IPARD-II 5. Çağrı sonuçlarının açıklandığını belirterek, ilk etapta hayvancılık ve işleme-pazarlama sektörlerinde değerlendirmeleri tamamlanan 79 projeye toplam 63 milyon liralık hibe sağlanacağını, hibelerle kırsalda 134 milyonluk yatırım yapılmasının öngörüldüğünü açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kırsalda çok yönlü kalkınma hedefi çerçevesinde modern, sürdürülebilir, rekabet gücü yüksek ve Avrupa Birliği standartlarındaki işletmelerin sayılarını artırmak amacıyla Bakanlığın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu üzerinden IPARD Programı dahilinde kırsal kalkınmaya desteklerin devam ettiği bildirildi. Bakan Bekir Pakdemirli de konuyla ilgili değerlendirmesinde, IPARD kapsamında TKDK tarafından 42 ilde 16 sektördeki yatırımlara yüzde 40 ile 70 arasında hibe sağlandığına dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 17:39
YORUM EKLE