banner7

Hazine, kârdan avans istedi

 Hazine,Merkez Bankası'ndan gelecek 37 milyar TL'lik kar payının yüzde 97'sini avans olarak talep etti

Hazine, kârdan avans istedi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Olağanüstü Genel Kurulu başladı. Olağanüstü Genel Kurul, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Banka esas mukavelesinde yer alan "Genel Kurul toplantıları her yılın nisan ayı içinde ve banka meclisinin tespit edeceği günde toplanır" ifadesinin, "Genel kurul toplantıları her yıl hesap dönemi sonundan itibaren üç ay içinde ve banka meclisinin tespit edeceği günde toplanır" şeklinde değiştirilmesi görüşülecek.

Diğer gündem maddesi olarak da bankanın 2018 yılı dönem karından avans dağıtımı yapılmasına karar verilmesi hususu Genel Kurul'un onayına sunulacak.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Olağanüstü genel kurul, hissedarlardan gelen talep üzerine yapılıyor" açıklamsında bulundu

 AVANS TALEBİ ONAYLANDI

Hazine,  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)'den gelecek 37 milyar TL'lik kar payının yüzde 97'sini avans olarak talep etti. Meerkez Bankası Genel Kurulu 2018 yılı karından avans dağıtımı yapılmasına onay vererek, yüzde 90'ı avans olarak hazineye aktarılacak

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER