banner30

banner62

Körfeze deniz itfaiyesi şart

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 22 adası, doğal tabiat parkı, ormanları, çok sayıda koyları, gezi tekneleri ve özel yatlarıyla, yaz kış insan haraketliliğinin yaşandığı Ayvalık’ta deniz itfaiyesinin acil olarak kurulması gerektiğini söyledi.

EGEDEN 05.10.2020, 14:44
Körfeze deniz itfaiyesi şart

Geçtiğimiz yıllarda körfez içinde yat ve teknelerde çıkan yangınlara itfayenin mühadele etmekte çok zorlandığını hatırlatan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “22 adanın herhangi birinde çıkacak olan çalı veya orman yangınına  deniz itfaiyesi kolaylıkla müdahale edebilir. Deniz itfaiyemiz kurulu olsaydı, geçtiğimiz haftalarda tabiat parkımızda çıkan yangına denizden de müdahele edebilir, yanan alanı en aza indirebilirdik” dedi.

SON YANGIN HEPİMİZİ ÜZDÜ

Ayvalık Körfezi çevresinde yangına çok hassas orman alanlarının bulunduğunu, özellikle geçmiş yıllarda adalarda çıkan yangınlara anında müdahale edilmediği için büyük  kayıplar yaşandığına  değinen Başkan Ergin, şunları söyledi: 
“Ayvalık Tabiat Parkı’nda ve orman alanında çıkan yangın hepimizi derinden üzdü. O gece sabaha kadar beraberdik, herkese gönülden teşekkür ediyorum. O gece şunu hissettim, gerçekten ciddi bir devlet refleksi gösterdiğimizi düşünüyorum. Birçok  noktada yangın varken,  bakıyoruz bir TIR'ın üstünde dozer var, DSİ araç göndermiş, çevre belediyelerden gelmiş, birçok  noktadan araç görev bekliyordu. Bu anlamda ben herkese gösterilen refleks için tekrar çok teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
37°
açık