Ayvalık'ta engelsiz park

Ayvalık Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Aksoy Caddesi 5 Sokak’taki Engelsiz Park’ın açılışı pandemi yasakları nedeniyle sembolik olarak gerçekleştirildi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, engelli bireylerin yaşamlarını her alanda güvenle sürdürmeleri için çalıştıklarını belirterek, çocukların sıkıntı yaşamadan parkın keyfini süreceklerini söyledi.

EGEDEN 02.12.2020, 11:36 02.12.2020, 22:55
45
Ayvalık'ta engelsiz park

Ayvalık Belediyesi, kentte yaşayan engelli bireylerin yaşam koşullarını iyileştirip toplumsal yaşamdan eşit şekilde pay almalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, çalışmalarda acil ihtiyaçlı yollara öncelik verdi. Kozak yolu üzerindeki Akçapınar ve Çakmak köyünde yaşayan engelli vatandaşların çağrısı üzerine taş döşeme işini iki köye yönlendiren ekipler, engelli vatandaşların geçiş yollarını pırıl
pırıl yaptılar. Topraklı ve taşlı yollar nedeniyle bugüne kadar evlerinden çıkıp yakınlarına gidemediklerinden ve alışveriş dahi yapamadıklarından dert yanan Akçapınar köyü’nden Mustafa Sait Atılgan ile Çakmak köyü’nden Fatma Kaçmaz ve Şefik Bulut’un artık yüzleri gülüyor.

ENGELLİLERE 365 GÜN HİZMET

Başkan Ergin, kentte engelli olup yemek yapamadıkları saptanan vatandaşların 365 gün sıcak yemek ihtiyaçlarının adrese teslim edilerek karşılandığını hatırlattı. Ergin Ayvalık’ta engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Yaşadıkları sağlık süreci sebebiyle sağlık kurumlarına erişim konusunda güçlük çeken vatandaşların pansuman, enjeksiyon, sonda gibi reçeteli hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Bakıma muhtaç engelli bireylere kişisel bakım hizmeti veriyoruz. Ayrıca ekonomik yoksunluk sebebiyle medikal malzeme ihtiyacı bulunan engellilere yönelik hizmetlerimiz de bulunuyor. Özel Çocuklar Eğitim Evimizde zihinsel engelli çocuklarımıza atölye ve spor çalışmaları yaptırdığımız merkezimize ise ne yazık ki pandemi nedeniyle ara verdik. Erken Doğmuşlar Konukevi’nden ise engelli vatandaşlarımız yatılı hizmet almaya devam ediyor”

ENGELSİZ PLAJ

Engelli vatandaşların yaz aylarında engel ile karşılaşmadan denizin keyfini gönüllerince yaşamaları için Paşa Limanı Plajı’na da düzenek kuruldu. Başkan Ergin, “Yaz sezonunda Paşa Limanı tesislerimiz, engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği şekilde dizayn edildi. Zamanla bu şekildeki tesislerimizi artırarak daha çok engelli vatandaşın yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
banner29