banner30

Trump: Seçim henüz bitmedi

ABD Başkanlık yarışını Biden'a kaybeden ve "Dürüst oy sayımına kavuşana kadar durmayacağım" diyen Donald Trump'ın, kaybettiğini öğrendiği yer ve devamında sergilediği tutum bu sözleriyle çelişti. Trump, seçim sonucunu Virginia'da bir golf tesisinde öğrenirken, haberin ardından golf oynamaya devam ettiği öğrenildi.

DÜNYA 07.11.2020, 23:51
Trump: Seçim henüz bitmedi

Uluslararası medya ABD Başkanı Donald Trump'ın başkanlık seçimlerini rakibi Joe Biden'a kaybettiğini duyurduğu anlarda, Trump'ın Virgina'da golf oynadığı öğrenildi.ABD'yi dört yıl yönetecek başkanı seçmek için 150 milyondan fazla Amerikalı seçmen 3 Kasım'da sandığa gitti. Bazı eyaletlerde oy sayımının devam etmesine rağmen Biden, 290 delegeye ulaşarak ABD'nin 46. başkanı seçildi. Trump ise 214 delegede kaldı. Kazanmasının ardından Biden "ABD halkının ülkemize liderlik etmek için beni seçmesinden onur duyuyorum. Önümüzdeki iş zor olacak, ama size söz veriyorum: Bana oy verseniz de vermeseniz de, tüm ABD'liler için bir başkan olacağım." açıklamasında bulundu.

DÜRÜST OY SAYIMI

Trump da ülkede 3 Kasım salı günü yapılan seçimlerin kazananının Joe Biden olduğunun duyurulması üzerine, seçimin henüz bitmediğini vurgulayarak, "Amerikan halkı hak ettiği dürüst oy sayımına ve talep ettiği demokrasiye kavuşana kadar durmayacağım." açıklamasında bulundu. Bu açıklama sonrası başkanlık yarışını kaybeden Trump'ın seçim sonucunu Virginia'da bir gol tesisinde öğrendiği ve haberin ardından golf oynamaya devam ettiği öğrenildi.Trump başkanlığı döneminde de kendisine ait golf sahalarında fazla zaman geçirmekle eleştiriliyordu.

Yorumlar (0)
17°
orta şiddetli yağmur
banner29