Porsche ve Boeing elektrikli uçak için işbirliği anlaşması imzaladı

 Alman  spor otomobil üreticisi Porsche elektrikli uçaklar tasarlamak istiyor ve bunun için ABD'li uçak üreticisi Boeing  ile birlikte çalışmak için ilk adım atıldı.

Porsche ve Boeing elektrikli uçak için işbirliği anlaşması imzaladı


İzmir Gazetesi - Alman  spor otomobil üreticisi Porsche elektrikli uçaklar tasarlamak istiyor ve bunun için ABD'li uçak üreticisi Boeing ile birlikte çalışmak için ilk adımı attı.

Porsche, elektrikli uçaklarla gelecek için yeni hedefler belirlemiş durumda ve bunu ABD uçak üreticisi Boeing ile birlikte yapıyor. İki şirket birlikte, geçtiğimiz Perşembe günü açıklandıkları gibi şehirlerde kullanım için elektrikli bir araç geliştirmek ve test etmek istiyor.Porsche ve Boeing, bunun için bir niyet mektubu imzaladılar.

Porsche satış direktörü Detlev von Platen, “Geleceğin potansiyel olarak önemli bir pazar segmentine hitap etmek için dünyanın önde gelen iki şirketinin gücünü bir araya getirdik” dedi.

Porsche ve Boeing ve çeşitli yan kuruluşlardan uzmanlar projede birlikte çalışacak. Porsche ve Boeing tarafından yapılan ortak açıklamaya göre İlk olarak  premium ürünler için pazarın potansiyelinin analiz edilmesi ve olası uygulama alanlarının belirlenmesi hedefleniyor.

Porsche, elektirikli uçak pazarın büyümesinin 2020'lerin ortasına doğru gözle görülür biçimde hızlanacağını öngörüyor.

Spor otomobil üreticisi, yeni hareketlilik konseptleri arayışında elektrikli uçaklara duyduğu ilgide yalnız değil. Örneğin, şu anda çeşitli şehirlerde test uçuşu yapılan Volocopter'de Daimler de var.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 10:17
YORUM EKLE