Çin'de vaka sayıları artışta

Pekin'in kuzeydoğusunda bulunan ve Başkent Uluslarararası Havaalanı yakınlarındaki Şunyi semtinde art arda vakaların tespiti nedeniyle başkentte acil durum sürüyor. Pek çok bölgede giriş-çıkışlar durduruldu. Denetim ve kontroller sıkılaştırıldı.

DÜNYA 27.12.2020, 20:34
175
Çin'de vaka sayıları artışta

Çin Komünist Partisi’nin, Pekin'de Covid-19 vaka artışı nedeniyle başkentteki tüm semtlerde "acil durum"a geçildiği ve virüsün görüldüğü yerleşim yerleri ve köylere giriş-çıkışların kapatılacağının duyurulmasının ardından hareketlilik sürüyor. 

Başkentin kuzeydoğusunda bulunan ve Pekin Başkent Uluslarararası Havaalanı yakınlarındaki Şunyi semtinde art arda vakaların tespiti nedeniyle başkentte acil durum sürüyor. 

Acil durum ilanından sonra pek çok bölgede giriş-çıkışlar durdurulurken, hareketliliğin yüksek olduğu tüm noktalarda denetim ve kontroller sıkılaştırıldı.

800 BİN KİŞİYE TEST YAPILACAK

Havaalanı çalışanlarının bir bölümünün Şunyi semtinde ikamet ettiği biliniyor. 

Bölgede 92 laboratuvarda 800 bin kişiye Covid-19 testi yapılacağı ifade edildi. 

Sosyal medyaya düşen görüntülerde insanların test alanlarında uzun kuyruklar oluşturdukları görülüyor. 

Pekin yönetimi Kovid-19 önlemlerinin sıkılaştırılmasını sağlayan acil durumu ilanıyla Yeni Yıl dolayısıyla kutlamalar, şehir dışına yapılacak seyahatler ve kentte toplu halde yapılan eğlence ve dini etkinliklerin iptalini kararlaştırdı. Yetkililer, üniversite ve dengi okulların öğrencilerinin Pekin’den ayrılmaması gerektiğini duyurdu.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
banner29