banner30

banner62

03.03.2021, 22:36 59

Dolu dolu futbol keyfi

Geçtiğimiz hafta sonu ve bu hafta başı oynanan Süper Lig ve 1. Lig’de ki müsabakalar birbirimden güzel akışı iyi futbol adına izlenebilir.

Super Lig’de Trabzonspor,  Fenerbahçe. 1. Lig’de Giresunspor, Altay müsabakalarını yorumlamayı tercih ettim.

Trabzon’a korkulu ve ürkek gelen Fenerbahçe takımı müsabakayı kazanarak lige tutundu ve şampiyonluk yolunda ben de varım dedi.

Fenerbahçe sadece kazanmadı kanısındayım, güç kazandı, moral kazandı, takım ruhunu kazandı, öz güven kazandı. Teknik olarak bakarsak önceki müsabakalarında ki büyük eksiği savunma prensiplerinin sahada uygulanmasını disiplinle hem alanda hem adamda doğru sahanın tümünde- 1. bölge 2.bölge 3.bölge-olarak uyguladı.

Arzu edilen bu taktik hızlı geçişlerle ve netice verdi. Sonuçta skora yansıdı. Savunmadaki bu hatasız oyun ve yardımlaşma arzusu ust düzeydi. Futboldur her sonuç olabilir ama trabzonspor adına bir şeyler söylemek isterim. Trabzonspor takımı bu müsabakaları kazanma alışkanlığı edinmeli. Trabzon futbol şehridir, bu doğru fakat esası Trabzon akıl, cesaret, hırçınlık, coşku  şehridir. Bu olguları bu müsabakada goremedık ...

Giresunspor şampiyonlukta Altay karşısında mağlubiyetle cıddı avantaj kaybetti ve yara aldı.

Osman Hoca’yı ve Altay camiasını kutluyorum. Giresunspor var olduğu liderlik sıralamasını azimle çalışarak hak etti ve saha sonuçlarına yansıdı. Hakan Hoca ve evlatları övgüyü fazlasıyla hak ediyor. Zordur ve bilinmeli şampiyonluk stresi oyuncunun ayağı kilitlenir son müsabakalara doğru.

Oyuncuyu mental olarak rahatlatmalı ki bunu yapabilecek teknik kadrosu mutlak vardır, halleneceklerdir. Süper Lig’de bugün Malatya-Beşiktaş müsabakası Beşiktaş’ın galibiyeti adına zor gibi görünse de  Beşiktaş kazanmayı bildi.

Yoluna devam ediyor tıpkı aynı puandaki Galatasaray gibi. 1. Lig’de de Bursaspor Akhisar müsabakasında hakem Yiğit Arslan’ın hataları dikkat çekiciydi. Yıldırmak bir şey kazandırmaz ama ciddi Bursaspor takımına kıyılıyordu istem dışı olsa da. Hatadır deyip geçmeliyiz.

Hakem kardeşimizin yolu açık bu hata zinciri ders olur umarım. Mustafa Er’i ve camiayı kutluyorum...  her haftanın böyle güzelliği bol, dolu dolu futbolla geçmesini temenni ediyorum.

Kazasız belasız, saygılarımla.

Yorumlar (2)
Gökhan Sözen 2 ay önce
Ufuk hocam yine mükemmel yorumlamışsınız maçları.
VEFA 2 ay önce
Daha çok maç ve yorumlar bekliyoruz.
açık
banner29