Bir Hafta Sonunuzu Ayırarak Bitirebileceğiniz 5 Dizi Önerisi

Yeni ve hızlı bitebilecek bir dizi arayanlar için sadece bir hafta sonunuzu ayırarak bitirebileceğiniz 5 dizi önerisi!

The Boys

The Boys'un henüz yalnızca bir sezonu yayınlandı ve sezon 8 bölümden oluşuyor. Bir günde bile kolaylıkla bitirebileceğiniz bir dizi. The Boys, uzaktan bakıldığında süper kahraman dizisi gibi görünse de tarzı aslında daha çok Black Mirror'a  benziyor. Dizi size süper kahramanlar günümüzde gerçekten yaşıyor olsaydı tam da böyle olurdu dedirtiyor. Yetenekleri ile son derece popüler olan bu süper kahramanların tek yaptığı markalardan bol bol reklam almak ve sosyal medya gündeminde kalmak için her şeyi yapmak. 

Kidding

Jim Carrey'i 20 yıl sonra ekranlara döndüren Kidding dizisi, komedi-dram türünde ama daha çok depresif dram olarak tanımlayabileceğimiz bir dizi. Oğlunu bir trafik kazasında kaybeden çocuk programı sunucusu Jeff'in, çocuk programında ölümü işlemeyi istemesini konu alıyor. Kidding dizisine ikinci sezonu gelmeden yetişin derim. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor ve bölümler sadece yarım saat sürüyor. 

When They See Us

When They See Us, sadece 4 bölümden oluşan bir mini dizi. Devamı gelmeyecek. 19 Nisan 1989'da yaşanan bir tecavüz-saldırı suçundan göz altına alınan 5 siyahi gencin gerçek yaşam öyküsü konu alınıyor. Olay, günümüzde de Central Park Beşlisi olarak biliniyor ve haksızlık dolu son derece üzücü bir olay. 

Patrick Melrose

Başrolünde Sherlock dizisinin yıldızı Benedict Cumberbatch'ın yer aldığı Patrick Melrose sadece 5 bölümden oluşan bir mini dizi. Kitap uyarlaması olan Patrick Melrose aynı zamanda kitabın yazarının gerçek yaşam hikayesine de dayanıyor. Patrick Melrose, çocukken babasının istismarına uğrayan Patrick'in babasının ölüm haberini aldıktan sonra geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor.

Criminal: Birleşik Krallık

Criminal Birleşik Krallık sadece 3 bölümden oluşuyor. Gerçek suçların konu alındığı bir polisiye dedekliflik dizisi olan Criminal'ın İngiltere haricinde de Almanya ve Fransa gibi başka partları da bulunuyor. Her ülkenin işlediği konu ve oyuncular değişiyor ve her ülke için üçer bölüm bulunuyor. David Tennant'lı ''Birleşik Krallık'' dizisini izlediğim için onu öneriyor olsam da bu türün tutkunuysanız ve zamanınız varsa Criminal serisinin diğer içeriklerine de bakabilirsiniz. 

YORUM EKLE