banner30

banner62

Bozkırın ortasında güz renkleri

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesindeki eşsiz manzarasıyla dikkati çeken Balıklı Göl, sonbaharın yeşil ve sarı tonlarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

AFYON 22.11.2020, 22:53
Bozkırın ortasında güz renkleri

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı İnli köyünde bir vahayı andıran 5 bin metrekarelik Balıklı Göl, etrafındaki yürüyüş yollarına sıralanan salkım söğüt ağaçlarının sonbahar renkleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Güz mevsiminde doğal güzellikleriyle fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri Balıklı Göl, gelin ve damatların düğün fotoğrafları için de dış çekim mekanı olarak da ilgi görüyor.

Restoranın bulunduğu iskelede ise yaşlı, genç ve çocuklar, gölün içerisindeki yüzlerce aynalı sazan balığını yem ve ekmekle besliyor. Köy muhtarı Adnan Çelebi, her mevsim ayrı güzellikleri olan Balıklı Göl'ün bu mevsimde sonbahar renkleriyle hayranlık uyandırdığını söyledi. Çelebi, “ Burası aslında bozkırın ortasında bir cennet. Yapay gölümüz, etrafındaki salkım söğüt ağaçları ve içerisindeki binlerce aynalı sazan balığı ile dikkat çekiyor. Her mevsimin kendine has bir güzelliği vardır. Şu anda mevsim sohbahar olduğu için Balıklı Gölümüzde suyun maviliği ile ağaçlarının yeşil ve sarısıyla insanlara huzur veriyor” dedi.

Yorumlar (0)
24°
açık
banner29